Відбувся онлайн воркшоп «Відновлення лісосмуг після бойових дій: спільні рішення для громад», організований WWF-Україна та The HALO Trust Ukraine. Учасники обговорили нагальні питання відновлення агроландшафтів, пошкоджених війною, та роль громад у цьому процесі.
💬Заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Сергій Власенко, який виступив з вступним словом, наголосив на ключовій ролі розмінування у відновленні екосистем: «Забруднення наземними мінами створило серйозні екологічні проблеми, включаючи неконтрольовані лісові пожежі, деградацію, забруднення ґрунтів і водойм, зменшення біорізноманіття, що загалом спричиняє трансформацію екосистем. Ці проблеми мають далекосяжні наслідки для біорізноманіття і здоров'я населення та будуть відчутними не лише для нас, а й для майбутніх поколінь».
💬Він також підкреслив, що мінне забруднення є суттєвою перешкодою на шляху до екологічного відновлення: «Забруднення від мін блокує прогрес у досягненні екологічних цілей, ускладнюючи відновлення екосистем, забезпечення безпеки сільськогосподарських земель і виконання екологічних зобов'язань».
❗️Заступник Міністра навів вражаючі цифри щодо масштабів замінування природних територій: під загрозою знищення опинилися 2,9 млн га територій Смарагдової мережі, 17 водно-болотних угідь міжнародного значення, уражено 812 об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею понад 1 мільйон гектарів. Площа замінованих лісових земель сягає близько 450 тис. га, тоді як розміновано лише 75,3 тис. га.
📍Також він відзначив позитивний досвід розмінування у нацпарку «Святі Гори» (100 км лісових доріг) та навчання співробітників НПП «Кам’янська Січ» та повідомив про підписання меморандуму про співпрацю з SafeLane Global Limited та The HALO Trust для розробки методичних рекомендацій з розмінування природоохоронних територій.
💬Міндовкілля вдячне організаторам за важливу дискусію та наголошує, що розмінування є ключовим етапом у відновленні природних екосистем України після війни.